Cesta: Soutěže, hry / Kníže nad Propastí


Kníže nad Propastí

Rok 890 | Hranice – Lázně Teplice | délka 4 km | 8 zastavení | trvání 2h

Okružní cesta teplickými lázněmi do Hranic a odtud naučnou stezkou až na okraj nejhlubší Propasti světa.

Od rozpadu Sámovy říše historické prameny urputně mlčí. Vlastně, to se tak říká, ale spíš mlčeli kronikáři a zapisovatelé tehdejší doby. Rozpomněli se až v 8. století, kdy začali sepisovat údaje o vznikajících hradištích a spojování kmenů. Nedělo se to samo od sebe, musel někdo přijít a ty lidi sjednotit. Jedním z nich byl i Mojmír II. Ten dal dohromady slovanské kmeny na Moravě a západním Slovensku a celé to nazval Velká Morava. Rozhodně měl úspěch, lidé poznali něco nového a nabyli jistoty pevného vladaře. Musel se ale potýkat i s těmi, co mu jeho úspěch nepřáli. Několik bavorských velmožů se spojilo s jeho proradným bratrem Svatoplukem II., aby ho připravili o panství i život. Honili ho po lese až do večera, ale na Mojmíra si nepřišli. Nebyl to vůbec hloupý velmož, nechal je napadat do Hranické propasti.

 

DOSTUPNOST: hra funguje celoročně

OBTÍŽNOST: snadná

VYBAVENÍ: mobilní telefon/ tablet

CÍL: Knížete Mojmíra II. pronásleduje jeho vlastní bratr s hordou nepřátel. Zachraň ho, než ho zabijí.

ANOTACE: Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.

TRASY: Hra je rozdělena do jednotlivých výletních tras, které jsou po celé České republice. Na každé trase je několik zastavení, kde se zaposloucháte do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je spojena s daným místem a právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních pomáháte této postavě a zároveň posunovat historii tím, že řešíte drobné úkoly, a za to sbíráte body. Čím víc bodů máte, tím víc obsahu hry se vám otevírá.

Každý měsíc přibývají nové a nové trasy po celém území České republiky a tak v blízké budoucnosti hra poskytne dostatek zábavy, ať jste odkudkoliv. Jednotlivé trasy jsou dlouhé od jedné do dvou a půl hodin, aby bylo možné kromě mise hry stihnout návštěvu blízkého zámku, koupaliště nebo oběd u babičky. 

JAK ZAČÍT?
Stáhněte si zdarma aplikaci na: https://skrytepribehy.cz/ 
Hra je dostupná i v offline verzi.